Strojové učení pro naprosté začátečníky

Strojové učení pro naprosté začátečníky

Umělá inteligence, strojové učení, ... Pojmy, které kolem sebe slýcháme čím dál častěji. Ale co si pod tím máme vlastně představit? Jak se vlastně stane to, že se nějaký program něco "naučí"? Naučí se to "samo" nebo to potřebuje učitele? Během hodinové přednášky si proletíme co to vlastně strojové učení je, jaké jsou základní aplikace strojového učení, jak lze strojové učení kategorizovat a celý výklad podložíme velmi jednoduchým příkladem, na kterém si ukážeme "co a jak". Nečekejte žádnou (pokročilou) matematiku nebo programování; podíváme se opravdu na naprosté základy.

O speakerovi: Marek Modrý
https://www.linkedin.com/in/modrymarek/
Marek vystudoval obor Umělé inteligence na pražském ČVUT. Vzhledem ke zkušenostem, které měl ze studií s rankováním, následně nastoupil do výzkumného týmu Seznam.cz, kde se dále věnoval mimo jiné rankingu a zlepšování vyhledávání, které ještě donedávna v ČR plnohodnotně konkurovalo Googlu. Po několika letech v Seznamu Marek přešel do CEAI, kde se dále věnuje zpracování jazyka a rankingu, a to zejména ve fintech oblasti.

Language: Czech

Program:
- Prezentace
- Diskuze
- Networking

Machine Learning Meetups (MLMU) is an independent platform for people interested in Machine Learning, Information Retrieval, Natural Language Processing, Computer Vision, Pattern Recognition, Data Journalism, Artificial Intelligence, Agent Systems and all the related topics. MLMU is a regular community meeting usually consisting of a talk, a discussion and a subsequent networking. At the end of the year 2016, MLMU spread also to Brno and Bratislava. Later on, Košice joined our MLMU family.

Support Machine Learning Meetups by a donation!
Bitcoin: 3AntmLLNeP1d9tgWw6iUJrvc4kytoi3oRW
Litecoin: LU8nd9Fsef2twUgqrZWH7UucjXFKLV241A
* all donations are used to cover the expenses of MLMU

---

Paralelní Polis is a state-free think tank and hackerspace focused on the topics of decentralization, digital privacy, cryptoanarchy and anonymity. We are independent from government financing and your support strengthens this independence!

Do you like its program? Support Paralelni Polis:

Bitcoin address:
35HMwZkg7CcXWytcXUHsqCqojJp7ZmLpBt

Litecoin address:
LeyyHzC9gUD4TJ9ZEJ5oUt4931N6FiUBTN

Monero address:
43CHrnDHo4BjJQNtduvJUv1a5SYFHFD9fQfappCueGT79aTADryiGfUMwX4CAif3DCRrtyEYmtMDdbPpSzMw8DsmLjL1MQw

Datum konání:

17.10.2018, od 18:15

Místo:

Paralelní polis

Praha

Poslední tweety