Lidé a kontakty

Asociace UX, z. s.
Karlovo náměstí 293/13
120 00 Praha 2

Email: info@asociaceux.cz
Datová schránka: 3998ew9
IČ: 22682511
Nejsme plátcem DPH (od 27. 6. 2016)

Bankovní spojení, Raiffeisenbank 3501007001/5500.

V jednotlivých krajích působí ambasadoři Asociace UX, jejichž úlohou je:

Loga pro členy Asociace UX

Členové Asociace UX mohou využívat následující loga. Ke stažení ve všech potřebných formátech.

Tajemník

Anna Pokorná

Anna Pokorná

administrativní podpora Asociace UX & CZECHDESIGN

Anička má starosti veškeré administrativní a právní záležitosti Asociace UX a nezávislého centra českého designu CZECHDESIGN. V případě jakýchkoli dotazů na členství v Asociaci UX se na ní neváhejte obrátit.

Předsednictvo

Adam Fendrych

Adam Fendrych

Adam je UX designer v Rohlíku. Dříve působil jako vedoucí oddělení UX v Dobrém webu a ExperienceU. Dále jako lektor vede některá školení zaměřená na UX, pravidelně na toto téma publikuje a přednáší na odborných konferencích v Čechách i zahraničí. Publikuje na Použitelnost.info a je spoluautorem knihy Uživatelsky přívětivá rozhraní.

Členové skupiny pro rozvoj trhu a vzdělávací aktivity

Ing. Zdeněk Míkovec, Ph.D.

Ing. Zdeněk Míkovec, Ph.D.

V současné době pracuje na katedře počítačové grafiky a interakce (ČVUT FEL) jako výzkumník a odborný asistent. Je vedoucím usability laboratoře na ČVUT. Je spoluřešitelem řady mezinárodních výzkumných projektů financovaných Evropskou komisí (Mummy, ELU, i2home, VitalMind, AEGIS, ACCESSIBLE). Jeho hlavním předmětem zájmu je problematika interakce uživatelů se speciálními potřebami (zejména zrakově postižení) a interakce ve speciálních prostředích (interaktivní televize, mobilní prostředí).

Ambasadoři

Ondřej Machart

Ondřej Machart

Jihočeský kraj

Zvědavý chlapík z pohádkového kraje jižních Čech, který se vyzbrojen otázkami vydává do hlubin klientovy duše hledat poklad, po němž uživatelé království touží. Rád během těchto výprav poslouchá příběhy, rád je i vypráví. Princezny zachraňuje výhradně s přáteli z Edgedesignu, kde s chutí provádí vše, co se o UX naučí. O taktikách boje s nepoužitelnou saní se chodí radit na Čtvrtkon. Baví ho i pohádky z říše marketingu, behaviorální ekonomie a psychologie. Občas se zatoulá daleko za hranice kraje a pak své vzpomínky posílá v lahvích od blogu.

Petr Douša

Petr Douša

Plzeňský kraj

Navrhuje produkty tak, aby je lidé měli rádi. Proto se s lidmi rád setkává při uživatelských testech i jinak, aby pochopil jejich potřeby a obtíže. Nyní pracuje na Samepage.io, revolučním systému pro týmovou spolupráci od firmy Kerio, kam zavedl UX design. V Plzni organizuje UX Mondays. Profesionální vášní jsou sociální sítě a dynamika vztahů mezi lidmi. Potkáte ho na konferencích o UX a startupech, Twitteru @PetrDousa a blogu www.userexperience.cz.

Jan Kvasnička

Jan Kvasnička

Severomoravský kraj

Jan Kvasnička svou pracovní činnost soustředí na UX, použitelnost, zvyšování konverzních poměrů, návrhy, tvorbu a testování webových aplikací. Spolupracuje s předními společnostmi především v oblasti ecommerce. Je zastánce a propagátor myšlenky "Nenuťte uživatele přemýšlet". Aktivně školí a pořádá workshopy na toto téma. Na jeho blogu najdete spoustu užitečných a praktických informací.

Marcel Papp

Marcel Papp

Královéhradecký a pardubický kraj

Marcel ve svém volném čase chodí pětkrát týdně na 8 hodin (a někdy i víc) pomáhat různým firmám s použitelností, interakčním designem, informační architekturou a uživatelským výzkumem. Momentálně bojuje s virózou v Avastu. Aby měl na živobytí praží kávu v BLACK SOUP. Studoval na několika školách (psychologii, informatiku, chemii), ale je to marné. Více o něm na www.marcelpapp.cz.

Pavol Donko

Pavol Donko

Jihomoravský kraj

Pavol aktívne pomáha stmeľovať jihomoravskú UX komunitu rôznymi UX stretnutiami. Je vyučujúcim HCI na FI MUNI. Pracovne sa stará o použiteľnosť enterprise systémov pre monitorovanie a konfiguráciu prevádzky siete svetových mobilných operátorov a kontrolu ich funkčnosti. Zároveň pracuje na vlastných menších projektoch. Miluje používateľské výskumy a považuje ich za gro každého poriadneho používateľského zážitku. Vo voľnom čase kalí s UXákmi v Brne, cestuje, športuje alebo si číta o používateľskom zážitku.
Jiří Kroutil

Jiří Kroutil

Olomoucký kraj

V současné době pracuje jako front-end developer v české pobočce společnosti USU AG. Našel však zalíbení v UX designu, a tak se snaží UX propagovat nejen v společnosti, kde pracuje ale i mimo ni. Potkat ho můžete na spoustě různých akcí pořádaných u nás, od komorních akcí typu RealUX Camp až po velké konference jako WebExpo.

Centrála

Centrála

Praha a středočeský kraj

Chcete se stát ambasadorem ve svém kraji? Budeme rádi, napište na info@asociaceux.cz.

Asociaci UX dále aktivně pomáhají

Helena Šimková

Helena Šimková

Helena je UX designérka v České televizi - zkoumá, jak lidé konzumují televizní obsah na internetu, a designuje řešení, které jim jejich cestu zjednoduší a zpříjemní. Předtím pracovala v Dobrém webu a ExperienceU. Asociaci UX pomáhala s vytvořením nového webu. 

Miroslav Strnad

Miroslav Strnad

Poskytnutí fotografií pro web Asociace UX. Více o Mirkovi na http://mirekstrnad.eu/.

Gabriela Veghová

Gabriela Veghová

Gabriela študuje počítačovú grafiku, vyučuje HCI, miluje dobré jedlo a preto usporadúva brnenskú UX Dinner. Pracuje ako UX dizajnérka na rôznych menších projektoch.

Drahomír Hájek

Drahomír Hájek

Drahomír jako grafik designér zjistil, že si potřebuje ověřit, zda jsou jeho návrhy použitelné a lidé je správně chápou. Proto zahrnul do své práce metody UX a postupně se je snaží více implementovat a prohlubovat tak své znalosti. Nyní působí v internetové agentuře jako grafik desigér a UX specialista. Momentálně se stará o UX Monday v Brně.

Členové

Poslední tweety