O asociaci

Hlavní činností Asociace UX (do roku 2012 Prague ACM SIGCHI) je směřovat, rozvíjet a formovat lokální UX trh s ohledem na zahraniční trendy a zkušenosti, zvyšovat povědomí veřejnosti o problematice HCI (Human-Computer Interaction), UX (User Experience) a poskytovat podporu UX specialistům, business i akademické sféře.

Lokální pobočka SIGCHI byla založena v roce 1998. Do roku 2006 organizovala zejména specializované odborné akce a přednášky. Po úspěchu první veřejné akce z této oblasti (Prague World Usability Day 2005), Katedra počítačů FEL ČVUT, Sun Microsystems a projekt Dobrý Web začali pořádat pravidelná veřejná setkání odborníků a zájemců o použitelnost a user experience pod záštitou mezinárodní organizace ACM SIGCHI. Od roku 2018 Asociace UX působí jako místní pobočka IxDA. Od ledna 2008 funguje Asociace UX jako občanské sdružení, od roku 2014 pak podle nového Občanského zákoníku jako spolek (stanovy ke stažení).

 

Buďte v kontaktu s komunitou

Přihlaste se do komunikační platformy Slack CZ UX. Česká UX komunita na Slacku má přes 2000 členů.

Sledujte Asociaci UX na Meetup.com

Pořádáme pravidelná setkání UX Monday a další akce, přijďte se podívat. Akce Asociace UX na Meetup.com sleduje přes 3000 lidí.

Nebo se mrkněte na záznamy UX Monday na Youtube nebo na starší UX Monday na SlidesLive.

Poslední tweety