Most mezi odborníky a veřejností

25 let spolu

neuvěřitelné, co vzniklo a vzniká díky dobrovolné aktivitě našich členů

200+ členů

a mnohem více se nás potkává na akcích pro veřejnost

300+ akcí

Uspořádali jsme přes 300 akcí a nepřestáváme je pro vás organizovat

Hlavní činností Asociace UX

je směřovat, rozvíjet a formovat lokální UX trh s ohledem na zahraniční trendy a zkušenosti, zvyšovat povědomí veřejnosti o problematice HCI (Human-Computer Interaction), UX (User Experience) a poskytovat podporu UX specialistům, business i akademické sféře.

Lokální pobočka Prague AMC SIGCHI byla založena v roce 1998. Do roku 2006 organizovala zejména specializované odborné akce a přednášky. Po úspěchu první veřejné akce z této oblasti (Prague World Usability Day 2005), Katedra počítačů FEL ČVUT, Sun Microsystems a projekt Dobrý Web začali pořádat pravidelná veřejná setkání odborníků a zájemců o použitelnost a user experience pod záštitou mezinárodní organizace ACM SIGCHI. Od roku 2018 Asociace UX působí jako místní pobočka IxDA. Od ledna 2008 funguje Asociace UX jako občanské sdružení, od roku 2014 pak podle nového Občanského zákoníku jako spolek (stanovy ke stažení).

Asociace UX, z. s.

Karlovo náměstí 293/13
120 00 Praha 2

Email: info@asociaceux.cz
Tel: +420 774 571 882
Datová schránka: 3998ew9
IČ: 22682511

Nejsme plátcem DPH (od 27. 6. 2016)

Bankovní spojení, FIO banka: 2202638327/2010

Člen

Staň se také členem #AUX

Setkání

Asociace pořádá pro členy akce jaok World Usability Day, UX Monday, workshopy a konference…

Cenová zvýhodnění

Poplatek za členství se rychle vrátí na sníženém vstupném

Propojení

Máte možnost se poradit s předními odborníky v oboru UX

Podpora

Podporujeme kreativní nápady našich členů

#AUX Board

volen jednou ročně členy Asociace UX

Tobiáš Vybíral
předseda správní rady

tobias.vybiral@asociaceux.cz
Tel: +420 774 571 882

Tobiáš je dramaturg a organizátor UX Monday, Lead Product Designer @ 2Fresh, příležitostný konzultant a věčně zvědavý člověk @ uxTobias. Ex-community leader Google User Group (GUG.cz) a ex-leader CreativeMornings Prague.

A taky táta bláznivé dcerky Ely, příležitostný longboardista, námořní kapitán a fanoušek rámenů, robotů, inovací a motorek.

Lukáš BoB Marvan
člen správní rady

lukas.marvan@asociaceux.cz

BoB Marvan pracuje jako Group Design Process Leader v Direct Family. Má přes 15 let zkušeností s design thinkingem, UX a uživatelským výzkumem, získaných především ve společnostech Gen, Avast, MSD, AVG a Seznam.cz. Navrhl a realizoval putovní výstavu o digitálním designu #zapixely a průzkum UX profesionálů #HumansofUX v České republice a na Slovensku.

Honza Černý chemiX
člen správní rady

honza.cerny@asociaceux.cz

Honza má rád technologie a lidi. Organizuje a organizoval různá setkání a konference. Nejvíc ho baví tvořit s dětmi nebo hrát deskové hry. V současnosti je fascinován možnostmi LLM.